Just another weblog
Sunday January 20th 2019

Aukcje – sprzedaż i zakup dzieł sztuki

Aukcje – sprzedaż i zakup dzieł sztuki

Aukcja jest zorganizowaną formą sprzedaży lub zakupu jakiegoś towaru. Podobne transakcje przeprowadzane są zwykle w sytuacji, gdy na dany towar jest wielu potencjalnych nabywców – to znaczy jego zakupem jest zainteresowanych kilka osób. Dzięki aukcji możliwe jest uzyskanie wyższej ceny – często bardzo zawyżonej w stosunku do pierwotnej wartości jakiegoś obiektu. Wszystko dlatego, że jeśli jest on bardzo pożądany, wszystkie osoby kupujące nawzajem podbijają stawki, żeby go zdobyć. Oczywiście, istnieją różne rodzaje aukcji – wiele prowadzonych jest także i w zwykłych sklepach internetowych. Nie da się jednak ukryć, że najczęściej aukcje kojarzone są ze sprzedażą wielkich dzieł sztuki – i właśnie o podobnych transakcjach w skrócie opowiemy.

Aukcje dzieł sztuki organizowane są w domach aukcyjnych. Ogłoszenia – umieszczone zarówno na takich budynkach, jak i dostępne w sieci, co najmniej na głównej stronie internetowej takiego domu aukcyjnego – informują czego będzie dotyczyć dana aukcja, o której będzie prowadzona, jakie dzieła będą na niej wystawione i jakie są ich ceny wywoławcze. Wszystkie dzieła są świetnie opisane – w katalogu drukowanym i elektronicznym, by wszyscy zainteresowani mogli się z tymi danymi zapoznać. Dzięki temu chętni na zakup, albo ich przedstawiciele przybywają do domu aukcyjnego w konkretnym celu.
Przebieg samych aukcji wszyscy mniej więcej znają. Prezentowane są na nich kolejne dzieła, wraz z krótkimi informacjami o nich, a następnie potencjalni nabywcy dają znać, czy zapłacą tyle i tyle – kolejne kwoty podaje prowadzący. Cena wywoławcza może zostać ceną sprzedaży, albo też zostać podniesiona – mniej lub bardziej. Sprzedane dzieło sztuki staje się własnością tego, kto zapłacił najwięcej.

Jak jednak dane dzieła sztuki trafiają na ową aukcję? Nie jest to wcale tak skomplikowane, jak się niektórym wydaje – wystarczy skontaktować się z wybranym domem aukcyjnym, przesyłając mu dane dotyczące wybranego obrazu, rzeźby, czy innego przedmiotu, który pragnie się sprzedać. Po wstępnym ustaleniu wartości, jeśli obiekt wydaje się rzeczywiście interesujący, trafia na aukcję po podpisaniu wstępnej umowy.

Zobacz także: https://desa.pl

Next Topic:

More from category

Witaj, świecie!

Witaj w sieci blogx.pl. To jest Twój pierwszy wpis. Zmodyfikuj go lub usuń, a następnie rozpocznij blogowanie! No [Read More]

Interesting Sites

    Archives